Noc, ciemny las, niepokojący szum drzew, zapach zwierzyny czającej się w zaroślach. Przez ten zwyczajny obraz nocnej puszczy przebija się odgłos kroków mężczyzn, przemierzających w ciszy szutrową drogę. Drogę, którą kroczą rozważając mękę i śmierć Zbawiciela - Jezusa Chrystusa. Drogę, pełną refleksji i przemyśleń nad swoim bytem, odpowiedzialnościami, powołaniem. Drogę, na której proszą w modlitwie by ten, który oddał za nich swoje życie, pomógł im lepiej przeżywać ich własne życie. Dźwigać ich krzyż, trudności, wyzwania, słabości. Walczyć z ich grzechem.
13 marca 2026 odbyła się kolejna, po siedmioletniej przerwie, edycja Męskiej Drogi Krzyżowej. W gronie ponad 100 mężczyzn, przemierzając leśne szlaki, modliliśmy się rozmyślając nad swoim życiem i wiarą.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia oraz wszystkim uczestnikom.
Do zobaczenia za rok!