2017.03.31 Męska Droga Krzyżowa

31 marca 2017 roku w Puszczy Niepołomickiej odbyła się Męska Droga Krzyżowa. Była to druga edycja tego wydarzenia, tworzonego przez męskie ramię Araratu ? W organizację i przeprowadzenie Drogi zaangażowało się 20 panów, w tym 2 księży: ksiądz Stanisław Mika i ksiądz Dariusz Karbowiak. W sumie w Drodze udział wzięło 70 mężczyzn.

Przeszliśmy ok. 5 km w nieco ponad 2 godziny.

mdk2016-trasa

Nieśliśmy ze sobą 4 metrowy krzyż, do którego przybiliśmy symbolicznie grzechy, towarzyszące naszemu życiu, na znak wiary w to, że Jezus Chrystus swoją ofiarą pokonał nasz grzech. Uwolnił nas od niego i w sakramencie pokuty obdarza nas nowym życiem, daje nam nową nadzieję, szansę bycia lepszym, bardziej świętym, bliżej Boga. Drogę Krzyżową zakończyliśmy krótką modlitwą w kapliczce św. Huberta.

Bardzo cieszę się, że Męska Droga Krzyżowa, to nasze wspólne dzieło. Dzieło, które jako Wspólnota Ararat przygotowujemy dla naszej parafii. Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym oraz wszystkim uczestnikom. Dziękuję za pomoc również Nadleśnictwu Niepołomice. Przede wszystkim jednak jestem wdzięczny Bogu za natchnienie, siłę i wskazanie nam możliwości i sposobu na przeprowadzenie Męskiej Drogi Krzyżowej. Mam nadzieję, że uda nam się wpisać to nabożeństwo na stałe w kalendarium przeżywania Wielkiego Postu w naszej parafii.

Zdjęcia, wykonanych przez Karola Kotarę, dostępne są tutaj: MDK 2017 – zdjęcia

Rozważania dostępne są tutaj: MDK 2017 – rozważania

Do zobaczenia za rok!

 

Comments are closed.