2019.04.05 Męska Droga Krzyżowa

W tym roku po raz czwarty wyruszymy w Puszczę Niepołomicką, by w męskim gronie przeżyć Drogę Krzyżową. Dlaczego Droga Krzyżowa tylko dla mężczyzn? Chcielibyśmy pochylić się nad tym, co w męskiej duszy siedzi. Oddać Bogu to, co męskie myśli zajmuje: nasze trudności, zmagania, problemy. Spędzić trochę czasu w męskim gronie, w gronie osób, które podobnie patrzą na otaczający nas świat.

Wyruszymy w piątek, 5 kwietnia 2019 r., o godz. 20:00, z parkingu przy Puszczy Niepołomickiej, znajdującego się przy kapliczce św. Huberta; w miejscu, gdzie Droga Królewska skręca w lewo prowadząc do Zabierzowa Bocheńskiego (zaznaczone strzałką na mapie). Trasa będzie biegła przez Puszczę, wg mapy zamieszczonej poniżej.

mdk2016-trasa

Przed nami do przejścia ok. 5 km. W drogę zabierzemy ze sobą ponad 4-metrowej długości krzyż, który, być może, stanie się częścią Grobu Pańskiego podczas obchodów Triduum Sacrum w naszym kościele.

Męska Droga Krzyżowa, to czas wspólnego kroczenia w męskiej zadumie, w otoczeniu wypełnionej ciemnością Puszczy. W ciszy przerywanej tylko odgłosem kroków stawianych na leśnej drodze. Przeżyj z nami ten wyjątkowy czas spotkania z Bogiem i innymi mężczyznami.

Zapraszamy!


Jeśli chcesz z nami wyruszyć, prosimy byś zapisał się korzystając z poniższego formularza. Podobnie jak rok temu chcemy pomóc osobom, które nie mają możliwości dotarcia na miejsce samodzielnie. Jeśli potrzebujesz transportu – zaznacz odpowiednią opcję. Jeśli masz wolne miejsca w samochodzie – wpisz ile osób możesz zabrać. Nie zapomnij wziąć ze sobą latarki!


Relacje z poprzednich edycji Męskiej Drogi Krzyżowej dostępne są tutaj:

Męska Droga Krzyżowa 2017

Męska Droga Krzyżowa 2016

Comments are closed.