2018.09.30 Wycieczka na Luboń Wielki

Przed nami 30 września, ostatnia niedziela miesiąca. To dobry czas na kolejną wycieczkę w góry! Tym razem zapraszamy serdecznie na Luboń Wielki – najwybitniejszy szczyt Beskidu Wyspowego. Wyruszymy z Rabki – Zaryte niebieskim szlakiem. Jest to spokojna trasa nadająca się również dla dzieci. Na szczycie czeka na nas schronisko, mamy też wiatę z grillem, na którym można by co nieco usmażyć 🙂 Plan jest następujący:

  • Wyruszamy spod plebani ok. godziny 8:00 – po porannej Mszy Św. o godz. 7:00.
  • Ok. godz. 9:30 dojeżdżamy do Rabki-Zdrój – Zaryte, gdzie zostawiamy samochody.
  • Wyruszamy niebieskim szlakiem. Czas przejścia wg mapy to 1:45. Dodając postoje zakładamy 3 godziny, więc na szczycie powinniśmy znaleźć się ok. 12:30.
  • Ok. 14:30 wyruszymy w drogę powrotną również szlakiem niebieskim. Tym razem nie powinno nam to zająć dłużej niż 2 godziny. Przy samochodach powinniśmy znaleźć się ok. 16:30.
  • Powrót do Niepołomic ok. godz. 18.

Na Luboń prowadzi też ciekawy, aczkolwiek sporo trudniejszy, szlak żółty. Przechodzi on przez gołoborze – rumowisko skalne, jedno z największych w Beskidach. Jeśli uzbiera się odpowiednia ilość chętnych możemy podzielić się na dwie grupy – niebieską i żółtą. Spotkamy się na szczycie i razem wrócimy na dół.

Plan obu wariantów poniżej:

Szlak łatwy

Luboń Wielki – szlak łatwy

Szlak trudniejszy

Luboń Wielki – szlak średnio trudny

Zapisy

Prosimy o zapisy na wycieczkę poprzez poniższy formularz. Pozwoli to nam lepiej zaplanować wyjazd.

Comments are closed.