2018.05.26 Wyprawa na Leskowiec

W sobotę, 26 maja, zapraszamy serdecznie na rodzinno – relaksacyjną wycieczkę w Beskid Mały, na której zdobywać będziemy Leskowiec. Trasa jest łatwa, nadająca się także dla dzieci i osób ze słabszą kondycją. Ze szczytu Leskowca roztaczają się piękne widoki na Beskidy i Tatry. Odwiedzimy Groń Jana Pawła II i odpoczniemy w schronisku przy szczycie.

Wyruszamy z Niepołomic, z parkingu pod plebanią, ok. godz. 7:30. Mniej więcej o godzinie 9 powinniśmy dojechać do Targoszowa, z którego czerwonym szlakiem wyruszymy na Leskowiec. Wracamy szlakiem żółtym, którym zamkniemy pętlę. Wg mapy droga w każdą stronę powinna zająć nie więcej niż 2 godziny. Zakładając przystanki na odpoczynek i kontemplację pięknej przyrody oraz relacji międzyludzkich powinniśmy dojść na szczyt ok. godziny 12. Z powrotem do Targoszowa dotrzemy ok. 17 a w Niepołomicach powinniśmy zawitać ok. godziny 19.

Warto zabrać ze sobą wygodne buty, kije trekingowe, nosidła dla dzieci, ubrania przeciwdeszczowe (w górach nigdy nic nie wiadomo), picie, prowiant, słodycze i przede wszystkim dobry humor! 🙂

Przy okazji chcielibyśmy zachęcić Was do kolekcjonowania odznak turystycznych, będących motywującymi trofeami za wysiłek i wytrwałość w turystycznych wędrówkach. Wg regulaminu Górskiej Odznaki Turystycznej nasza trasa daje 15 punktów. To oznacza, że dzieci w wieku od 5 do 7 lat mogą po jej przejściu zdobyć pierwszą swoją odznakę turystyki górskiej: „W góry”

Odznaka W góry

Starsze dzieci i dorośli będą mieli okazję rozpoczęcia swojej przygody w zdobywaniu kolejnych stopni GOT. Młodsze maluchy mają szansę rozpocząć drogę do Dziecięcej Odznaki Turystycznej:

Dziecięca Odznaka Turystyczna

O szczegółach możemy porozmawiać na trasie 🙂

Serdecznie zapraszamy wszystkich Araratowiczów. Zaproście też swoje rodziny i znajomych.

Do zobaczenia!

Trasa: Targoszów – Targoszów | mapa-turystyczna.pl

Comments are closed.